SERWIS

GNIAZDA USB

Częstym uszkodzeniem pojawiającym się w urządzeniach współpracujących z komputerem takich jak drukarki, skanery, urządzenia wielofunkcyjne jest brak komunikacji spowodowany wyłamaniem mechanicznym gniazd połączeniowych .
Są to zwykle popularne gniazda USB, które ze względu na swoje niewielkie wymiary i delikatną budowę padają najczęściej ofiarą naszego braku delikatności przy ich obsłudze. Uszkodzenia takie mimo, że wydawałoby się prozaiczne, często wymagają rozłożenia dosłownie całego urządzenia, celem dotarcia do płytki drukowanej do której gniazdo takie było przylutowane. Jest to operacja dość mozolna i długotrwała, która często kończy się dodatkowym odtwarzaniem powyrywanych razem z gniazdem ścieżek połączeniowych, zaś sprawdzenie efektu całej pracy serwisowej po wlutowaniu nowego gniazda jest możliwe dopiero po złożeniu całego urządzenia. Wtedy to często okazuje się, że całą pracę należy jeszcze raz powtórzyć z powodu występujących nadal przerw w miniaturowych połączeniach uszkodzonych płytek drukowanych. Uszkodzenia takie usuwamy zwykle tego samego dnia, choć zdarzają się naprawy doprowadzające nas do szewskiej pasji, które mogą się wydłużyć z powodu kłopotów w lokalizacji miniaturowych uszkodzeń ścieżek połączeniowych. Koszt takiej naprawy zwykle waha się od 80 do 150 zł.

Jeżeli zamierzasz oddać do naprawy urządzenie z taką usterką, zabierz ze sobą płytkę CD lub dyskietkę ze sterownikami, co oszczędzi nam czas na ich ściągnięcie z ich internetu.

KLAWIATURY, PRZYCISKI

Równie częstym uszkodzeniem pojawiającym się w trafiających do serwisu urządzeniach jest brak reakcji na uruchamianie przycisków na obudowie urządzenia, zwykle tych najczęściej używanych przez obsługujących ich pracowników. Spowodowane jest to mechanicznym uszkodzeniem mikro-przycisków lub ich połączeń lutowanych, znajdujących się tuż pod klawiszami. W początkowej fazie zużycia zadziałanie klawisza wymaga przyłożenia dodatkowej siły, aby w następnej fazie zupełnie odmówić posłuszeństwa. Serwis polega na rozłożeniu klawiatury, celem dotarcia do mikro-przycisków i ich wymiany. Koszt takiej operacji ściśle zależy od jej czasochłonności i zwykle zamyka się w granicach od 40 do 90 złotych. Takie uszkodzenia prawie zawsze naprawiamy w ciągu kilku godzin, często tego samego dnia, naprawiony sprzęt wraca do swojego właściciela.Znajdziesz nas na

Puławska 132a/21 róg Naruszewicza

JAK ZAMAWIAĆ...

JAK EXPRESOWO:
  ZREGENEROWAĆ...
  NAPRAWIĆ...

JAK NAJTANIEJ KUPIĆ...

JAK NAJTANIEJ NAPRAWIĆ...

JAK ZDIAGNOZOWAĆ...

JAK PŁACIĆ...

JAK REKLAMOWAĆ...

JAK DOSTARCZYĆ...

JAK ODEBRAĆ...

JAK WYPOŻYCZYĆ URZĄDZENIE NA CZAS NAPRAWY...

JAK ODSPRZEDAĆ UŻYWANY CARTRIDG'E...

JAK ZAINSTALOWAĆ NOWE URZĄDZENIE...

CENNIK URZĄDZEŃ UŻYWANYCH...

...

...

...


 
Made by Tomasz Brzeziński