SERWIS

FAKSY


W faksach najczęściej stosowane są podzespoły drukujące wykorzystujące technikę: 

atramentową - gdzie problemy serwisowe związane z drukowaniem są podobne jak w drukarkach atramentowych  --> patrz.  DRUKARKI ATRAMENTOWE. Dodatkowym elementem negatywnym występującym w faksach atramentowych jest to, że często drukują one w  bardzo okazjonalnych przypadkach, co jeszcze bardziej negatywnie wpływa na zjawisko zasychania głowic. Głowice atramentowe zastosowane w faksach mają dodatkową funkcję informowania o niskim poziomie atramentu w głowicy.

 laserową - gdzie problemy serwisowe związane z drukowaniem są podobne jak w drukarkach laserowych  --> patrz.  DRUKARKI LASEROWE.

 termotransferową - gdzie zastosowano technikę wykorzystującą folię termotransferową,  specjalną kalkę zaczerniającą papier pod wpływem temperatury. Elementem grzejnym w takim faksie jest głowica termiczna, podobna do tej jaka jest  w tradycyjnych faksach na termiczny papier w rolkach. Ten system  drukowania jest bardzo mało awaryjny i większość awarii dotyczy dość rzadkiego przypadku uszkodzenia głowicy grzejnej. Na rynku istnieją oryginalne folie termotranferowe oraz ich kompatybilne odpowiedniki, nie odbiegające  jakością od oryginalnych. Ceny tych produktów znajdziecie Państwo w cenniku Folie termotransferowe w rubryce kompatybilne. 

.
Najczęstsze awarie faksów spowodowane są złą pracą :

  skanerów - gdzie z powodu zanieczyszczeń korektorem, tonerem, itp. skaner nieprawidłowo i zwykle zbyt wolno odwzorowuje skanowany dokument .  Urządzenia w których stan skanera kontrolowany jest przez procesor mogą nie zgłaszać gotowości do pracy lub zbyt długo wygrzewać lampę skanera, co powoduje jej szybsze zużycie.

podajników papieru - gdzie na skutek zanieczyszczeń pyłem papierowym, kurzem, itp. dokumenty mają problem z prawidłowym transportem przez urządzenie.

 zasilaczy - na rynku funkcjonuje jeszcze wiele urządzeń sprowadzanych z zagranicy o napięciu zasilającym 120V,  w których najczęstsze awarię to uszkodzenia zasilaczy po omyłkowym bezpośrednim podłączeniu ich do napięcia 230V. Znajdziesz nas na

Puławska 132a/21 róg Naruszewicza

JAK ZAMAWIAĆ...

JAK EXPRESOWO:
  ZREGENEROWAĆ...
  NAPRAWIĆ...

JAK NAJTANIEJ KUPIĆ...

JAK NAJTANIEJ NAPRAWIĆ...

JAK ZDIAGNOZOWAĆ...

JAK PŁACIĆ...

JAK REKLAMOWAĆ...

JAK DOSTARCZYĆ...

JAK ODEBRAĆ...

JAK WYPOŻYCZYĆ URZĄDZENIE NA CZAS NAPRAWY...

JAK ODSPRZEDAĆ UŻYWANY CARTRIDG'E...

JAK ZAINSTALOWAĆ NOWE URZĄDZENIE...

CENNIK URZĄDZEŃ UŻYWANYCH...

...

...

...


 
Made by Tomasz Brzeziński